Kültür – sanat merkezi Kültürpark
 

Şehrin kalbinde yaratıcılığı sergilemenin en güzel mekânı olan Kültürpark, pek çok kurum ve kuruluşun düzenlediği kültür-sanat etkinliklerine sahne oluyor. Yönetim yeri de parkın içinde olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Dairesi Başkanlığı yıl boyunca sergilerden tiyatro, konser ve film gösterimlerine dek çok sayıda etkinlik yapıyor. İZFAŞ’ın İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamındaki etkinlikleri, TÜYAP İzmir Kitap Fuarı, İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın düzenlediği Uluslararası İzmir Festivali bunlar arasında yer alıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı İzmir Tarih ve Sanat Müzesi ile Resim Heykel Müzesi Sanat Galerisi de Kültürpark’taki diğer mekânlar.  

 

Atatürk Açık Hava Tiyatrosu

Sahne sanatlarının tüm dallarında gösterilerin düzenlendiği Atatürk Açık Hava Tiyatrosu müzik, bale, modern dans, halk oyunları ve tiyatro gösterileriyle Türkiye ve dünyadan pek çok sanatçıyı ağırlıyor. 2 bin 870 izleyici kapasitesi ve yaz aylarındaki yoğun etkinlik programıyla İzmirlilerin buluşma noktalarından biri olan tiyatro, mayıs – eylül ayları arasında faaliyet gösteriyor. Atatürk Açık Hava Tiyatrosu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kültür ve Sanat Şube Müdürlüğü'ne bağlı olarak işlevini sürdürüyor.

İletişim: 232 293 17 05

Gençlik Tiyatrosu

Kültürpark Tenis Kulübü yanında yer alan Gençlik Tiyatrosu, okulların sahneye koyduğu tiyatro oyunları ve ücretsiz gösterim yapan özel tiyatro toplulukları için tahsis ediliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Kültür ve Sanat Şube Müdürlüğü'ne bağlı olarak çalışan alan 210 koltuk kapasiteli Gençlik Tiyatrosu, konferans, seminer, panel vb. çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.

İletişim: 232 293 16 95 / 293 17 06


İsmet İnönü Sanat Merkezi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kültür ve Sanat Şube Müdürlüğü'ne bağlı olarak işlev gören İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde; konser, seminer, söyleşi, konferans ve tiyatro gösterilerinin yanı sıra ulusal ve uluslararası tüm organizasyonlar gerçekleştirilebiliyor.

İletişim: 232 497 10 76

İzmir Sanat

Kültürpark 26 Ağustos Kapısı yakınındaki İzmir Sanat, yıl boyunca; söyleşi, seminer, tiyatro, film gösterimleri, konserler ve sergilere ev sahipliği yapıyor.

Salon ve bölümler

 • 308 kişilik tiyatro ve sinema salonu

 • Söyleşiler, dia gösterimleri ve sunumlar için 80 kişilik oditoryum

 • Dans prova salonu

 • Sergi alanı

 • Sanatçılar için soyunma ve dinlenme odaları​

  İletişim: İzmir Sanat/Fuar Kültürpark 26 Ağustos Kapısı İzmir/Türkiye​​
  Gişe: 232 293 40 49​​
  Salon Tahsis: 232 293 19 47​​
  Faks: 293 40 44


İzmir Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sergi Salonu

Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Resim Heykel Müze'sine bağlı Kültürpark Sergi Salonu, şehrin kalbinde herkesi sanatla buluşturuyor. Resim, heykel, seramik, fotoğraf gibi pek çok sanat dalında kişisel ve karma sergilerin düzenlendiği galeride seminer, sempozyum, panel, konferans, sergi, festival, yarışma ve gösteriler de düzenleniyor.

İletişim: 232 441 21 40

 

Tarih ve Sanat Müzesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin merhum başkanı Ahmet Piriştina tarafından yaptırılan İzmir Tarih ve Sanat Müzesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devredilerek 2004 yılında hizmete girdi. Toplam 9 bin metrekare kapalı alana kurulan müze, ortada geniş bir avluya bakan üç ayrı binadan ve bir giriş bölümünden oluşuyor. Müzeye girişte sağda taş eserler, karşısında seramik eserler ve soldaki binada kıymetli eserler bulunuyor.

İletişim: 232 445 68 18


Atlas Pavyonu
 

GÖRSELLER