Celal Atik Spor Salonu
 

Her yaştan İzmirliye sağlıklı ve bilimsel spor imkanı yaratan, sporu yaygınlaştıran ve olanaklar yaratan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün faaliyet alanlarından biri de Kültürpark’ta yer alan Celal Atik Spor Salonu’dur. Burada 5 – 17 yaş arasındaki çocuklarımıza basketbol, voleybol, futbol, jimnastik, futbol, atletizm, judo, tekvando, kort tenisi, masa tenisi (özel çocuklar için), halkoyunları, satranç, judo; 18 yaş üstü yetişkinlerimiz için de kano, aerobik, zumba, kondisyon, kort tenisi, halkoyunları, sağlıklı yaşam branşlarında hizmet verilmektedir.

Telefon: 232 425 04 21

 

Kültürpark Tenis Kulübü
 

1941 yılında Dr. Behçet Uz, Reşat Leblebicioğlu, Nejat Eczacıbaşı, Said Odyak, Cahit Çeçen, Ali Halim Bayer, Sadi İplikçi ve Alaaddin Kazanova tarafından kurulmuştur. Türkiye’de tenis sporunun lokomotiflerinden biri olan, çok sayıda sporcu yetiştiren kulübümüz, ulusal ve uluslararası pek çok turnuvaya da ev sahipliği yapmaktadır.

Telefon: 232 483 33 52

 

Koşu Yolu
 

Şehrin ortasında yer almasına rağmen kalabalık ve gürültüden uzakta, ağaçların altında, kuş sesleri arasında koşu ve yürüyüş yapmaya olanak tanıyan 1850 metrelik tartan pist, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmıştır.

GÖRSELLER